Certifikace

THERMALE JONZAC - PRŮVODCE CERTIFIKÁTY V PŘÍRODNÍ KOSMETICE

 

Značka EAU THERMALE JONZAC si velice zakládá na svém bio-organickém složení a je nositelem nejvýznamnějších a mezinárodně uznávaných bio certifikátů. Tím se velmi významně odlišuje od konvenčních dermokosmetických přípravků.

Přípravky značky EAU THERMALE JONZAC jsou nositeli 3 certifikátů: COSMOS ORGANIC, COSMEBIO, A ECOCERT a splňují ty nejnáročnější normy kladené na bio organické dermokosmetické přípravky.

Více také na Instagramu eauthermalejonzac_cz_sk a Facebooku EAU THERMALE JONCZAC SK, CZ

Pro lepší orientaci v problematice mezinárodně uznávaných bio certifikátů zde najdete shrnutí nejdůležitějších informací:

Poté, co se všeobecně začal zvyšovat zájem o zdraví a o ochranu přírody, přirozeně také vzrostla poptávka po šetrných kosmetických produktech. Výrobci se tohoto faktu rychle chopili a trh zaplavilo velké množství přírodních produktů, od drogerií po lékárny. Ne každá země ale zákonem přesně určuje, co může ve svém názvu nést slovo „přírodní“, a proto často dochází k matení spotřebitele, který si kupuje něco, o čem se mylně domnívá, že je šetrnější než běžná kosmetika, ale ve skutečnosti se složení nijak výrazně neliší.

Z tohoto důvodu začaly vznikat certifikační a kontrolní společnosti, které svými náročnými standardy zajišťují opravdovou kvalitu přírodních produktů. Přísně je hlídáno nejen složení (zákaz používání syntetických a škodlivých látek), ale také výrobní postupy (ekologická výroba, šetrné zacházení s ingrediencemi atd.) a mnohá další kritéria. Velký důraz je kladen především na ingredience – důležitý je jejich přírodní původ a velký počet certifikačních společností se zaměřuje na podmínku obsahu ingrediencí pocházejících z kontrolovaného ekologického zemědělství. Certifikační společnosti odsuzují testování na zvířatech a kácení tropických lesů, naopak proti těmto jevům, u klasické nepřírodní kosmetiky bohužel běžným, bojují. U produktů označených logem některé z těchto certifikačních společností si spotřebitel může být jistý jejich kvalitou.

 


 

COSMOS ORGANIC

 

Certifikát COSMOS ORGANIC znamená, že výrobek takto označený obsahuje min. 95 % surovin přírodního původu a z toho min. 20 % z celkového složení produktu musí být BIO, včetně vody.

 


 

BIOCOSMETIQUE

 

Díky tomuto označení největší francouzské obchodní asociace COSMETIQUE CHARTE COSMEBIO si můžete být jisti, že výrobky obsahují min. 95 % složek z přírodních surovin nebo přírodního původu, min. 95 % z použitých rostlinných složek je v BIO kvalitě a min. 10 % z celkového složení je v kvalitě BIO, což znamená, že pochází z ekologického zemědělství. Neobsahují ropné látky, syntetická - barviva, parfemaci či konzervační látky.

 


 

ECOCERT

 

Certifikát ECOCERT uděluje francouzský certifikační orgán, který garantuje, že výrobky s tímto označením obsahují suroviny z kontrolovaného ekologického zemědělství. Výrobky s tímto označením obsahují min. 95 % složek přírodního původu a min. 5 % z celkového složení je v kvalitě BIO, což znamená, že pochází z ekologického zemědělství.. Neobsahují ropné látky, syntetická - barviva, parfemaci či konzervační látky. Rovněž neobsahují látky živočišného původu (vyjma přírodních produktů jako mléko, med, apod.). Při výrobě jsou použity suroviny z obnovitelných zdrojů a biologicky odbouratelné nebo recyklovatelné obaly.

 


 

BDIH

 

Označení KONTROLLIERTE NATUR KOSMETIK (BDIH) je německý certifikát pro výrobky kontrolované přírodní kosmetiky jejichž složení pochází z ekologického zemědělství, výrobky nejsou testovány na zvířatech a ani suroviny pro výrobu neobsahují složky z mrtvých zvířat, nepoužívá se parafín, vazelína či jiné ropné produkty, neobsahují syntetická barviva a syntetickou parfemaci ani syntetické konzervační látky. Dodržování uvedených kritérií zajišťuje mezinárodně činný institut Ecocontrol v Osterode.

 


 

NaTrue

 

Logo mezinárodní neziskové organizace NaTrue (True Friends of Natural and Organic Cosmetics) zaručuje vysokou kvalitu přírodních kosmetických produktů. Produkty s tímto certifikátem musí být nejméně ze 75 % přírodní. Výrobky s tímto označením neobsahují ropné látky, syntetická - barviva, parfemaci či konzervační látky. Samozřejmostí je netestování na zvířatech.

 

 


 

Dr.Pharma [logo]